Dnia 25 marca 2023 r. po raz pierwszy odbył się Turniej Wiosenny nawiązujący do zasłużonego w powstaniu styczniowym Jana Kantego Działyńskiego.
Potrzebę zorganizowania tego turnieju dostrzegł zarząd KBBK, ponieważ w pierwszym kwartale roku istnieje duża przerwa aktywności strzeleckiej. Nie sprzyja to kondycji strzeleckiej, wymagającej treningu.
Na strzelnicę KBBK przybyło wielu braci kurkowych oraz gości, zarząd ufundował trzy okolicznościowe tarcze. Poznańskie Bractwo Strzeleckie reprezentowali Robert Stanisławski – aktualny król kurkowy oraz Dominik Górny – sekretarz Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego. Mosińskie bractwo kurkowe reprezentowali: Stanisław Rembowski i Krzysztof Chraplewski.
O tarczę statutową (średnicy 80 cm) z wizerunkiem zamku w Gołuchowie walczyli członkowie KBBK. Zwycięzcą został Zdzisław Jakubowski, który tarczę przekazał do zbioru zabytkowych tarcz KBBK. Drugie miejsce zajął Robert Stanisławski a trzeci był Jacek Gramsz. Wszyscy otrzymali pamiątkowe medale.
Tarczę Jana Kantego Działyńskiego z symbolami powstania styczniowego (herby Polski, Litwy i Białorusi} zdobył Robert Stanisławski z Poznańskiego Bractwa Strzeleckiego. Drugie miejsce zajął Krzysztof Chraplewski z Bractwa Strzeleckiego w Stęszewie (w organizacji) a trzeci był Witold Bączyk z Bractwa Strzeleckiego Poznań 1253.
Tarczę wiosenną zdobył Roman Fludra członek KBBK. Drugi był Michał Heimrath trzecie miejsce zajęła Iwona Jankowska.
Wielką atrakcją było strzelanie do kura. Tym razem w widowiskowy sposób kura strąciła Lilianna Stanisławska z Poznania. Gdy wszystkim uczestnikom wydawało się, że kur jeszcze mocno się trzyma na drewnianej żerdzi, po celnym strzale Lilianny Stanisławskiej kur efektownie spadł jak rażony. Drugi był Antoni Kołata a trzeci Maciej Łabno.
Spotkanie na strzelnicy było okazją do przypomnienia przez Kazimierza Krawiarza krótkiej biografii Jana Kantego Działyńskiego, urodzonego 28 września 1829 w Kórniku, syna Tytusa i Gryzeldy Działyńskich. Od 1853 r. był właścicielem Gołuchowa a po śmierci ojca w 1861 r. dóbr kórnickich. Był działaczem społecznym i politycznym, powstańcem powstania styczniowego, prezesem Towarzystwa Literacko Historycznego, prezesem Towarzystwa Nauk Ścisłych w Paryżu, wydawcą bibliotek nauk ścisłych, redaktorem, projektantem broni wielostrzałowej, współzałożycielem w 1872 r. Banku Włościańskiego w Poznaniu. W 1857 r ożenił się z Izabelą Czartoryską, córką Adama Czartoryskiego, zwanego królem polskim na uchodźctwie. Stworzenie Komitetu Działyńskiego, udzielającego pomocy powstaniu styczniowemu, zakończone udziałem w Bitwie pod Ignacewem (8 maja 1863 r) zakończyło się dla niego poważnymi kłopotami: utratą majątków i skazaniem na śmierć, zakończone jednak amnestią w 1869 roku.
Zmarł 30 marca 1880 jako ostatni męski potomek rodu Działyńskich na Kórniku. Spoczywa w rodowej krypcie kórnickiego kościoła. Majątek po nim odziedziczył siostrzeniec Władysław hr. Zamoyski.
Warto wspomnieć, że w dniach 22-23 kwietnia w Pszczynie odbędzie się kolejny Zjazd Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich R.P. KBBK udzieliło delegacji Markowi Baranowskiemu, Romanowi M. Czechoskiemu i Maciejowi Łabno. Mamy nadzieję, że Zjazd w Pszczynie wniesie w ruch strzelecki kurkowy nowe wartości.